Teatr "Maska" zaprasza na... słuchowiska
- Nie mogąc zaprosić widzów do teatru, zaproponowaliśmy cykl wydarzeń artystycznych stworzonych przez aktorów i edukatorów "Maski"- mówi Monika Szela, dyrektor Teatru "Maska" w Rzeszowie.
Rzeszowski Teatr "Maska" wychodzi naprzeciw swoim widzom i proponuje ciekawy sposób na spędzanie czasu w domu...
- Nie mogąc zaprosić widzów do teatru, zaproponowaliśmy cykl wydarzeń artystycznych stworzonych przez aktorów i edukatorów "Maski". Realizowany jest on w zaciszu domowym, a udostępniany widzom na naszych profilach w mediach społecznościowych i na stronie teatralnej. Kontaktujemy się z naszymi widzami w dwóch blokach: pierwszym z nich - edukacyjnym - dołączamy się do e-learningu i codziennie o godz. 10.00 będziemy dzielić się wiedzą o teatralnym świecie. W bloku drugim - o godz. 18.00, już na uspokojenie i wyciszenie - przeczytamy najmłodszym krótkie bajki. Te słuchowiska właśnie powstają.
Teatr ogłosił również konkurs dla dzieci. Co trzeba zrobić, aby wziąć w nim udział?
- Konkursy są stałym punktem naszej pracy z widzami, od lat je organizujemy, najczęściej przy okazji premier. Mimo że nie gramy teraz spektakli, cały czas mamy w przygotowaniu trzy nowe tytuły, które powinny ujrzeć światło dziennie jeszcze w tym sezonie artystycznym: dla najmłodszych "Kajtuś Czarodziej" w reż. Przemysława Jaszczaka, dla nieco starszych "Alicja w krainie czarów", którą reżyseruje Gabriel Gietzky, a Marcin Bikowski wraz z zespołem Teatru "Maska" spektaklem "Arszenik" zabierze dorosłych widzów w świat czarnej komedii. Nasz konkurs wiąże się ze spektaklem dla małych dzieci. Korzystając z tego, że maluchy i ich opiekunowie spędzają teraz w domach dużo czasu, zachęcamy do wykonania pracy plastycznej pt. "Bądź jak Kajtuś Czarodziej". W pracach chcemy zobaczyć wymarzony świat naszych widzów.
Teatr "Maska" od wtorku proponuje widzom również słuchowiska...
- "Teatr Maska w sieci" to bajki i historyjki pięknie zmontowane i udźwiękowione, których mogą państwo posłuchać w internecie. Będą to krótkie formy, dobranockowe, udostępniane państwu wieczorem. Pierwszy, "Pan Strach", podbija już serca słuchaczy, kolejne są już w drodze do państwa domów.