Wrocławski Teatr Plenerowy zaprasza na spektakle w parkach
Już trzeci rok z rzędu Wrocławski Teatr Plenerowy zaprasza widzów na spektakle grane w parkach. W cztery sierpniowe niedziele w otoczeniu zieleni zostaną zaprezentowane dwa spektakle.
Będą to: pokazywane już w ubiegłym roku "Parady" oraz premierowy "Mikołaj z Czarnolasu".
W plenerze warto nie tylko podczas epidemii koronawirusa
Idea teatru plenerowego, czyli spektakli wystawianych na otwartej przestrzeni, wydaje się dobrą alternatywą w dobie ograniczeń związanych z epidemią. Widzowie łatwiej mogą zachować niezbędny dystans, nie gromadzą się w budynku, mogą swobodniej zająć miejsca oraz opuścić teren po przedstawieniu.
Ale Wrocławski Teatr Plenerowy cieszył się powodzeniem już podczas dwóch poprzednich edycji. Wtedy spragnieni spotkania z teatralnymi przeżyciami wrocławianie chętnie urozmaicali sobie czas wakacyjnej przerwy w funkcjonowaniu tradycyjnych teatrów i wybierali się do parków na spektakle.
Do obejrzenia
Terminy i miejsca wystawienia spektakli:
9 sierpnia – park Szczytnicki, polanka przy kościółku św. Jana Nepomucena
16 sierpnia – plac Społeczny, skwer przed Impartem
23 sierpnia – park Kleciński
30 sierpnia – skwer przy ul. Kosynierów Gdyńskich na Sępolnie
Przedstawienia odbywać się będą o godz. 15 („Parady”) oraz 18 („Mikołaj z Czarnolasu”). 16 sierpnia wyjątkowo widzowie dwukrotnie zobaczą nowszy spektakl, czyli premierowe przedstawienie w reżyserii Marka Kocota. W jednoaktówce „Mikołaj z Czarnolasu” wystąpią: Emose Uhunmwangho, Klaudia Waszak, Adrian Kąca, Marek Kocot, Tomasz Leszczyński i Tomasz Sikora.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Spektakle w parkach - obostrzenia z powodu epidemii koronawirusa
Widzów obowiązują ograniczenia związane z występowaniem stanu epidemii: obowiązek zachowania 1,5-metrowej odległości między uczestnikami, a także konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników (chyba że zachowana zostanie odległość nie mniej niż 1,5 metra od innych osób).
Organizatorzy poziomymi znakami wyznaczą miejsce dla publiczności, pomagając ustalić bezpieczne odstępy, a także oddzielą i oznaczą teren dla widowni, by uniemożliwić mieszanie się publiczności z osobami postronnymi.